Pończochy i podkolanówki przeciwzakrzepowe

Pończochy przeciwzakrzepowe i podkolanówki przeciwzakrzepowe Comprinet® to wyroby uciskowe o klinicznie udowodnionej skuteczności. Zmniejszają ryzyko występowania zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej. To nieinwazyjna, bezpieczna i tania ochrona pacjenta przed groźnym powikłaniem, często śmiertelnym. 

Pończochy poprzez ucisk zwężają naczynia żylne, co znacznie przyspieszają przepływ krwi do serca i w efekcie zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania zakrzepów.

Comprinet® pro to pończochy i podkolanówki przeciwzakrzepowe przeznaczone są dla pacjentów obłożnie chorych, również w trakcie i po operacji. Mimo, że pacjent leży w łóżku i nie porusza się, dzięki pończochom Comprinet® pro krew z nóg zaczyna płynąć szybciej w kierunku serca. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby stosować pończochy przeciwzakrzepowe. Bezruch to ogromne ryzyko tworzenia się zakrzepów.

Wyższe ciśnienie pończoch Comprinet® Forte: 23mmHg lub 35mmHg  znajdują zastosowanie u unieruchomionych pacjentów wysokiego ryzyka lub tych, którzy już mieli zakrzepicę żył głębokich, a także u pacjentów przynajmniej częściowo mobilnych.  Comprinet® Forte to pończochy stosowane w leczeniu skleroterapią kompresyjną, w procedurach endowaskularnych, czy w operacjach żylaków. To także idealna profilaktyka obrzęku po operacjach ortopedycznych i przede wszystkich profilaktyka zakrzepicy.